AŞKIN DAĞLARDA GEZER

Tür Yerli Dizi
Bölüm Sayısı 20
Süre 50 Dakika
Başrollerini Özcan Deniz, Şevval Sam, Fikret Hakan, Kenan Işık, Toprak Sergen, İpek Tuzcuoğlu ve Haluk Kurdoğlu gibi Türk sinemasının önde gelen oyuncularının paylaştığı dizi, aralarında kan davası bulunan iki aşirete mensup iki gencin evlenmek istemesi sonucunda gelişen olayları konu edinmektedir.
Zilan ve Baran aşireti arasında kökü yüzyıllar öncesine dayanan bir kan davası vardır. Zilan’ın oğlu Zal (Özcan Deniz), öldürülen ağabeyi Reşo’nun dul eşi Heval’le isteği dışında evlendirilmeye zorlanır. Zal, Heval’e hep saygı duyar ancak, olaylar farklı gelişecektir. Bir gün Zal, kan davalısı olduğu aşiretin kızı Kajal’la (Şevval Sam) karşılaşır. Bu karşılaşma ile birlikte her iki genç (Zal ve Kajal) birbirine âşık olurlar. Ancak aşklarını açıklamaları imkânsız gibidir. Çünkü ortada müthiş bir kan davası vardır. Hem de Zal ağabeyinin hanımı ile evlendirilmeye zorlanmaktadır.
Bir gün her şeye rağmen gençler aşklarını açıklamaya karar verirler. Tabiki bu durum her iki aşiret arasında şiddetli kavga ve husumetlerin yaşanmasına sebep olur.
Her türlü sıkıntıya rağmen Zal ve Kajal kaçmaya karar verirler. İşte bu kaçış ile beraber çatışmalar, aşiret kavgaları ve ölümler başlar…

Yapım’dan Bir Kesit – Video