ATLILAR

atlilar-belgeseli-1

Tür Kültür Belgeseli
Bölüm Sayısı 20 Bölüm
Süre 24 Dakika
İnsanoğlunun tarihteki yolculuğuna şahitlik eden en sadık arkadaşlarının yaşamlarını araştırmak için dünya çapında bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız. Tamamen meşhur atların ve geleneksel at yarışlarının konu eildiği bu belgesel serisi ile atların insanoğlunun hayatında neden bu kadar önemli bir yere sahip olduğunu daha iyi anlayacak, insanların atlara nasıl tutku ile bağlandıklarını keşfedecek, dünya çapında üne sahip efsanevi atların gerçekten ilginç geleneksel yarışlarına tanıklık etmek için harika bir yolculuğa çıkacaksınız. Asya’dan Avrupa’ya, Amerika’dan Afrika’ya dört kıtada çekilen bu belgesel serisi atlarla ilgili yapılan en geniş çalışmalardan biridir.

Kırgızistan’ın Tchabanes, Moğolistan’ın Nadaam, Arjantin’in Patagonya Gaucho, Fas’ın Zaianes, Güney Ürdün’ün Wadi Rum, Pakistan’ın Wakhis, İspanya’nın Endülüs, Endenozya’nın Sumbanese, Macaristan’ın Csikos, Kamerun’un Fulani, Güney Afrika’nın Basotho, Hindistan’ın Akalis, Meksika’nın Charros, İrlanda’nın Connemara, Brezilya’nın Kadiweu, Fransa’nın Marquesas ve Camurge, Avustralya’nın Snowy River ve Kızılderililer’in Nez Perces yöresinde yetiştirdikleri efsanevi atlara binen insanların hikâyesini bu belgesel serisinde bulabilirsniz.

Dünyaya ün salmış at türlerinin ve onlara tutku ile bağlı insanların hikâyesini izleyeceğiniz bu belgesel serisinde, insanların atlarla macera dolu geleneksel yaban hayatı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca efsanevi atların ve onların çılgın binicilerinin hangi şartlarda ve nasıl yetiştildiğine tanıklık edeceksiniz.

Yapım’dan Bir Kesit – Video


[huge_it_gallery id=”82″]