BONANZA

Tür Western Dizi
Bölüm Sayısı 45
Süre 20 Dakika
Bonanza, baba Cartwright ve oğullarının maceralarını anlatan nostaljik televizyon dizisidir. Televizyon tarihinde en uzun süreyle yayınlanan ikinci dizi olan Bonanza, 14 sezonluk gösterimle ikinci sıradadır. Ülkemizde bir dönem TRT tarafından uzun yıllar seri halinde yayınlanan olan Bonanza, büyük beğeni kazanmış ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur.
Dizide, son derece akıllı bir aile reisi olan bir baba ve onun üç oğlundan oluşan Cartwright ailesinin, Amerika’nın ‘Vahşi Batı’ dönemi diye adlandırılan yıllarındaki yaşantıları anlatılmaktadır.
Yayınlandığı dönemde alışılmamış bir Western türü olarak göze çarpan filmin ana temasını, baba Ben Cartwright (Lorne Greene) ile onun birbirlerine hiç benzemeyen üç oğlunun; kibar mimar Adam (Pernell Roberts), sıcak ve sevimli dev Eric (Dan Blocker), tez canlı ve atılgan Joseph “Little Joe”nun (Michael London) birbirlerini ve topraklarını korumaları oluşturmaktadır. Hop Sing (Victor Sen Yung) adlı bir de Çinli göçmen aşçısı olan aile, Nevada’daki Tahoe Gölü’nün kıyısındaki Ponderosa Çiftliği’nde yaşamıştır.
Kulağa son derece hoş gelen ve akılda kalıcı özelliğiyle dikkat çeken filmin müziği ise televizyon dizileri için yapılan müzik parçaları içinde en çok bilinenlerden biridir.
Televizyon tarihinin en uzun soluklu televizyon dizisi olarak tarihe geçen meşhur Western dizisi Bonanza, Türkçe dublajlı olarak Renk Yapım farkıyla televizyon kanallarının beğenisine sunulmaktadır.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”57″]
Oylama
product image
Oylama Sonucu
1star1star1star1star1star
Oylama Sonucu
4 based on 7 votes
Firma
Renk Yapım
Ürün
Bonanza - Western Dizi