DOĞAYA YÖN VERENLER

Doğaya Yön Verenler vahsi-hayat-belgeseli-1

Tür Doğal Yaşam Belgeseli
Bölüm Sayısı 27 Bölüm
Süre 50 Dakika
Bu belgesel film National Geographic kanalına 17 yıl belgesel program yapan bir ekip tarafından, toplam 27 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir. Zaman zaman mikroskobik kameralar ile çekimler yapılan bu belgesel serisi, Amerika’da tüm bölümleri prime-time’da yayınlanan nadir belgesellerden biridir. Ses, müzik ve doğal sesler gibi tüm ayrıntılara dikkat edilerek çekilen bu yapım, bizzat yapımcılar tarafından çekim mekânlarına gidilerek çekilmiştir.
Bu seri sadece vahşi yaşamı anlatan bir seri de değildir. Bir bölümde Muson Yağmurları ve onun doğal yaşamı nasıl etkilediği anlatılırken, diğer bölümde en ince detayları ile Deprem konusu işlenmekte, bir bölümde atom bombası denemesi yapılan Bikini Adası’nın son hali anlatılırken bir diğer bölümde Köpek Balıklarının Yaşamı anlatılmakta, bir bölümde Yunusların Yaşamı anlatılırken, bir bölümde Afrika’nın Gizemli Yaratıkları ele alınmıştır. Belgeselde yer alan diğer konu başlıları ise şöyledir.
Gizemli Avcı Jaguar, Büyük Afrika Göçü, Timsahların İntikamı, Yunuslar, Orangutanların Doğaya Dönüşü, Kuzey Kutbunun Kralları, Gergedanın Son Saldırısı, Afrika’nın Kralı Aslanlar, Doğal Yaşamın Lordu Kaplanlar, Kurtların Dönüşü, Altın Nehirdeki Yaşam, Dev Balinalar, Yılanlar, Köpek Balıklarının Esir Yaşamı, Dağlardaki Hayalet Puma, Katil Balinalar, Afrika’ya Safari Yolculuğu, Yelkenli Gemilerde Yaşam, 118 Yeşil Sokağında Gizli Yaşam, Antik Mısır ve Piramitler, Dev Çiftliklerde Yaşam, Telepatik Zihin Kontrolü, Mucit İnsanların Yaşamı, İnsan Vücudunun Gizemi.
Doğaya Yön Verenler adlı yapım ile belgesel izleme alışkanlığınız değişecek…

Yapım’dan Bir Kesit – Video


[huge_it_gallery id=”95″]

Oylama
product image
Oylama Sonucu
1star1star1star1star1star
Oylama Sonucu
5 based on 2 votes
Firma
Renk Yapım
Ürün
Doğaya Yön Verenler Belgeseli