DÜNYA KUPASI ÜLKELERİNİ KUŞBAKIŞI SEYİR

Tür Seyahat Belgeseli
Bölüm Sayısı 8 Bölüm+1 x 60′
Süre 30 Dakika
Futbol dünyanın en çok takip edilen spor aktivitelerinden biridir. 2010 Dünya Kupasının yapıldığı ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti ve 2014 Dünya Kupası’nın düzenlendiği Brezilya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı bu belgesel, iki ülkenin tamamen farklı bir görünümünü sunan benzersiz bir seyahat belgeseli dizisidir.

Bu çarpıcı belgeselin Brezilya bölümlerinde ülkenin doğu sahili boyunca uzanan mega şehirlerden olan Rio ve Sao Paolo’nun havadan çekilmiş muhteşem görüntülerini, balta girmemiş yağmur ormanlarını, dünyada eşi benzeri bulunmayan ve içine girmenin imkânsız olduğu eko sistemlerin bulunduğu muhteşem doğal güzellikleri havadan izleme imkânı bulacaksınız. Ve tabii ki 2014 Dünya Kupası maçlarının oynandığı muhteşem stadyumları da görme imkânı bulacaksınız.

Devamı...
Güney Afrika Cumhuriyeti bölümünde ise sivri tepeleri ile etkileyici sıra dağları, muhteşem renkleri ile çöllerin yanı başında uzanan yemyeşil ormanları, Masa Dağını, Ümit Burnu’nu, Robberg Yarımadası’nda fokbalığı sürüsünü, Magwa ve Bluff Şelalelerini, Thousand Hills Vadisi’nde 19. Yüzyılda kurulan Zulu Krallığı’nın kalıntılarını, Güney Afrika’nın meşhur vahşi yaşam merkezi olan Kruger Doğal Parkını, dünyanın en büyük yeşil kanyonu olan Blyde River Kanyonu’nu, dipsiz kuyu gibi görülen elmas madeni yataklarını, muhteşem manzarası ile tarihe şahitlik etmiş Ümit Burnu’nu ve 2010 Dünya Kupasına ev sahipliği yapmış stadyumları gökyüzünden yapılmış çekimler eşliğinde izleyebilirsiniz.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”4″]