İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI

Tür Tarih, Kültür Belgeseli
Bölüm Sayısı 9 Bölüm
Süre 30 Dakika
Bu belgesel II.Dünya Savaşı’nın doğuşunu, gelişimini ve bitişini gerçek görüntüler eşliğinde, dünyanın değişik ülkelerinin tanık olduğu olaylara yoğunlaşarak anlatıyor.
II. Dünya Savaşı, 1939-45 arasında yapılmış uluslararası bir savaştır. I.Dünya Savaşının çözümsüz bıraktığı anlaşmazlıklarla belirlenen yirmi yıllık gergin bir dönemin ardından patlak veren savaşta Almanya, İtalya, ve Japonya’nın oluşturduğu Mihver devletleriyle Fransa, İngiltere, ABD, Rusya ve daha sınırlı bir konumla Çin’in oluşturduğu Müttefik devletler karşı karşıya geldi.
Nadir bulunan kamera kayıtlarıyla sunulmuş olan bu yapımda harika kurgulanmış savaş sahneleri bulunmaktadır. Bunların arasında savaşta hayatlarını kaybeden insanlardan, Nazi ölüm kamplarına ait çekimlere kadar pek çok konu yer alıyor. Bunun yanında farklı cephelerde savaşın gidişatını değiştiren küçük ayrıntılara da yer verilmektedir.

Devamı...
Londra’ya yapılan saldırıyı, Stalingrad ve Varşova ayaklanmalarını, Rusya cephesinde yaşanan dramları da anlatan yapım ayrıca savaşın küçük kasabalarda bile yaşayan insanlarının hayatlarını nasıl sarstığını dokunaklı ve detaylı bir şekilde izleme imkânı bulacaksınız.
Savaşın Ayak Sesleri, Savaşla Yüz Yüze, Çin Savaşı, Fransa Cephesi, İngiltere Savaşı, Normandiya Çıkartması, Rusya Cephesi ve Tokyoda Buluşma gibi bölümlerin yer aldığı, tarihin bir dönemine damga vuran yılları anlatan bu belgeselin her bölümü 20 ile 50 dakika arasında değişmektedir ve toplam 9 bölümden oluşmaktadır.

 

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”28″]