SIRADIŞI YARATIKLAR

Tür Hayvanların Sıradışı Özelliklerini Araştıran Belgesel
Bölüm Sayısı 56 Bölüm
Süre 60 Dakika
Most Extreme alışık olduğumuz belgesellerden biri değil. Bu belgeselde bir konu başlığı seçiliyor ve o konu başlığı ile ilgili dünyadaki en iyi ilk 10 hayvan, bunu nasıl başardıkları açıklanarak sıra ile tanıtılıyor. Bir bölümde en hızlı koşan hayvanlar sıralanırken, diğer bölümde en hilekâr hayvanlar ele alınmış, bir bölümde en zeki hayvanlar ele alınırken bir diğer bölümde en zor koşullarda hayatta kalabilen hayvanlar sıralanmış, bir bölümde en uzun atlayan hayvanları incelenirken, bir bölümde en zeki hayvanlar sıralanmış.
Yeryüzündeki en sinsi veya en akıllı hayvanın hangisi olduğunu merak mı ediyorsunuz. Yada en hızlı koşanını. Veya en sabıkalı, en korkunç hayvanın kim olduğunu. Bunun gibi daha onlarca sorunun cevabını bu belgeselde öğreneceksiniz. Bukalemunlar kılık değiştirme konusunda gerçekten ustaları mıdır veya tilkiler düşündüğümüz kadar kurnaz mıdır? Ya da hayvanlar aleminin en büyük mafyası kimdir. Veya saatlerce avladıkları hayvanlarla oynayan ve garip yeteneklere sahip hayvanlar hangileridir. Acaba bu hayvanlar rakiplerini onların konumlarını ele geçirmek için mi öldürüyorlar?

Devamı...
Bu belgesel serisinde hilekârlıkları ve kurnazlıkları sayesinde işledikleri cinayetler karşılığında Sıradışı olmayı hak eden hayvanları keşfedeceksiniz. Doğada gerçekleşen birçok olayı hayvanların gözünden yaşamaya ve anlatmaya çalışan bu yapım belgesel izleme alışkanlığınızı değiştirecek. Belgesel’de doğal hayat tüm yönleriyle ele alınmış ve vahşi hayvanların mücadeleleri tüm doğallığıyla sergilenmiştir.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”11″]