OKYANUSLARIN KEŞFİ

okyanuslarin-kesfi-1

Tür Doğa ve Hayvan Belgeseli
Bölüm Sayısı 26 Bölüm
Süre 52 Dakika
Dünyamızın muhteşem mavi denizlerini meşhur Japon deniz bilimci Masakazu Nagata tarafından keşfedildiği bu yapım iki sezondan oluşuyor. Bu yolculukta bize rehberlik edecek olan Nagata şu ana kadar dünyanın 70 ülkesinin denizlerini incelemiş olan oldukça meşhur bir okyanus araştırmacısı.

Serinin ilk sezonu Nagata’nın Meksika’nın Baja California yarımadasında yaptığı keşifleri içeriyor. Amerika kıtasının batı kıyısında bulunan bu yarımada, kuzeyden güneye 932 mil boyunca uzanıyor ve içinde doğal hayata dair sahipsiz bir define barındırıyor. Yarımada ve kıtayla çevrelenmiş Cortez Denizi’nde ve onun kuru topraklarında, yaşamını sürdüren birçok farklı türde deniz canlısı bulunuyor. Bu Nagata’nın Cortes Denizi’ndeki gizemli hayvanları bulmak için yapacağı harika yolculuk sırasında birçok gizemli deniz canlsını bizzat doğal yaşam alanında gözlemleme imkânı bulacaksınız.

Serinin ikinci sezonunda Nagata okyanus akıntılarını takip ediyor ve daha açık denizlere açılıyor. Filipinlerdeki Payoa Balıkçılarının geleneksel avlanma yöntemleri, Pauladaki Mongrov ormanları, Tayvandaki Orkide Adası, Ogasawara’da yaşayan Kambur Balinalar, Japonya’nın en derin körfezi olan Suruga Körfezindeki gizemli deniz yaratıkları, sürüklenen buzların doldurduğu Shiretoko Yarımada’sındaki doğal yaşam, ringa balıklarının yaşam alanı olan Kanada’daki Vancouver Adası, dev deniz ormanlarının yer aldığı Kalifornia’daki Adalar, muhteşem doğası ve denizi ile Kosta Rika bu belgeselde ziyaret edilen muhteşem yerlerden bazıları.

Yapım’dan Bir Kesit – Video


[huge_it_gallery id=”77″]

Oylama
product image
Oylama Sonucu
1star1star1star1star1star
Oylama Sonucu
no rating based on 0 votes
Firma
Renk Yapım
Ürün
OKYANUSLARIN KEŞFİ Sualtı Belgesel Serisi Masakazu Nagata