SOĞUKKANLI KATİLLER

Tür Polisiye Belgesel Serisi
Bölüm Sayısı 12 Bölüm
Süre 60 Dakika
Bu seride soğukkanlı katillerin ellerinde kaybolan insan hikâyelerini ele alacağız. Bu dizide herkesi şok eden gerçek suç hikâyeleri ele alınmaktadır. Bazen aile bireylerinin veya olayı gerçekleştirenlerin ve bazen de dedektiflerin görüşlerine yer verilen bu dizide, inanılması güç hikâyelerle karşılaşacak ve insanın bazen ne kadar kötü olabileceğine şahit olacaksınız. Ve çok korunaklı bir yerde dahi olsanız, avcı insan olunca bundan asla kaçış olmadığını göreceksiniz.
Alaska’da dünyanın diğer bölgelerine oranla çok daha fazla insan kaybolur. Kimi zaman bunun sebebi doğal koşullardır kimi zaman ise insanlardır. Alaska’nın el değmemiş Amid bölgesinde, bazı insanlar kaybolmaya başlar. İnsanların her şeyden uzaklaşabileceği ve her şeyden saklanabileceği bir yerdir bu bölge. Bir katil için ise cinayet işleyip saklanılabilecek en uygun yer. Alaska Petrol hattı Alaska’ya büyük para girdisi sağlıyor ve buraya insan göçü çekiyordu. Fakat bu durum doğanın da tahrip olmasına sebep oluyordu. Bundan endişe duyanlardan birisi de Kaliforniyalı çevre bilimci Luis Hastings idi. Boru hattını havaya uçurmayı düşünen Hastings, bunu yapmadan önce şahitleri ortadan kaldırmalıydı.

Devamı...
İşte bu seride bazen, McCarthy gibi kasabasında kurbanlarına gizlice yaklaşarak, amacına ulaşmak için şahitleri bir bir öldüren birini tahlil ederken, bazen de görünüşte çok iyi bir aile babası olan Robert Hansen gibi soğukkanlı katilin işlediği cinayetleri ele alacağız. Katiller hakkında kişilik tahminleri yapacak ve işin görünen kısmının ardındaki gerçekleri araştıracağız.
Soğukkanlı Katiller ve cinayetleri serisi, bu ve benzeri kan donduran cinayetleri tanıklar, kurbanların aileleri ve dedektiflerin bakış açısıyla, yer yer canlandırarak anlatan muhteşem bir yapımdır.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”19″]