SON ELÇİ – ÇİZGİ DİZİ

Tür Hz. Muhammed(S.A.V)’in Hayatı
Bölüm Sayısı 28 Bölüm
Süre 24 Dakika
Bu 3D animasyon serisi Peygamber Efendimiz Hz. Muahmmed (sav)’i tanıtmak, onun Allahın emirlerini uygulamak için verdiği örnek hayatı gözler önüne sermek, onun ahlakını örnek alan insanlardan oluşan bir topluluğun ne kadar üstün özelliklere ve güzelliklere sahip olabileceğini göstererek, insanları “O”nun güzel ahlakına özendirmektir. Bu seride Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hayatının yanı sıra, yaşadığı dönemdeki Arap yarımadasının genel durum da gözler önüne serilmektedir.
Peygamber Efendimiz (sav), Ahzab Suresi’nin 40’ıncı ayetinde bildirildiği gibi “Allah’ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur.” İnsanlar için son peygamber olarak gönderilen Hazreti Muhammed (s.a.v.), en son hak kitab vahyedilmiş, güzel ahlakı ve takvası ile insanlara örnek yaratılmıştır. Hz. Muhammed (s.a.v.)’in görevi, Allah’ın kitabını tebliğ etmenin yanı sıra, bizzat yaşayarak insanlara örnek olmaktır. Kur’an-ı Kerim’in ve dolayısıyla İslam Dini’nin doğru anlaşılabilmesi ve hayata doğru aktarılabilmesi için Efendimiz (s.a.v)’in hayatının bütün yönleriyle bilinmesi gerekir.
Peygamberimiz (sav)’i görmemiş olsak bile, Kuran ayetlerinden ve hadis-i şeriflerden, güzel tavırlarını, konuşmalarını, gösterdiği güzel ahlakı tanıyabilir, onun gibi yaşayabilmek için elimizden gelen çabayı gösterebiliriz. Ama onu daha iyi anlayabilmek için hayatını ve dönemin şartlarını da iyi bilmemiz gerekir.
Milyarlarca insanın gönlüne Sevgili, akıllarına Muallim ve ruhlarına Sultan olan Hz. Muhammed (sav)’in hayatı, bu harika 3D animasyon serisi ile gözler önüne seriliyor.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”72″]