VAHŞİ DOĞADA YAŞAM

Tür Vahşi Hayat Belgeseli- Yeni Sezon
Bölüm Sayısı 26 Bölüm
Süre 30 Dakika
Vahşi Doğada Yaşam, Afrika’da yaşayan hayvanların az rastlanan olağan dışı davranışlarını kayıt altına almak için tropikal yağmur ormanlarından Namib çöllerine kadar 50’den fazla bölgede çekimler yapılarak hazırlanmış muhteşem bir belgesel.
Bu yapım Afrika’nın büyüleyici vahşi hayatını farklı bir bakış açısı ile ele alıyor. Belgeselde her bir bölüm, bir tür ya da grubun yaşamına ışık tutuyor, bir aile ya da bir türün vahşi yaşam sırları keşfediliyor. Her bölümde hayvanların Görünüş ve Yaşam Biçimleri, Yaşadığı Mekânlar, Beslenme Biçimi, Aile İlişkileri, Nasıl Bir Yuvada Yaşadığı, Kendi Aralarındaki İletişim Kurma Biçimleri, Akrabaları, Dostları ve Düşmanları konu başlıkları olarak ayrı ayrı ele alınıyor. Ayrıca ele alınan konu başlıkları ile ilgili son bilimsel araştırmalar en ince detaylarıyla anlatılıyor.

Devamı...
Gövdesinde yüz bin adet kas bulunan dev Gergedanları, ondan 850 kat daha küçük ve her an düşerek ezilme tehlikesine karşı koymaya çalışan gergedan böceklerini, bedenlerini serinletmek için midelerinden hortumları yardımı ile çektikleri suyu vücutlarına püskürten filleri, yetim kalmış bir maymunu evlat edinmiş Babunları, sürü halinde avlanan dünyanın en tehlikeli kedileri Aslanları, dünyanın en hızlı hayvanı Çitaları, dayanışma ruhundan aldıkları cesaretle kendisinden kat kat daha büyük hayvanları avlayabilen Sırtlanları, vücudu kemiksi pullarla örtülü Timsahları, uçan yırtıcıların en güçlü pençelisi Kartalları, örümcekleri, böcekleri ve deniz canlıları gibi birçok hayvanın sıra dışı görüntülerini bu belgeselde izleyeceksiniz.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”13″]