YAKIN MENZİLLİ ÇATIŞMA TEKNİKLERİ

yakin-menzilli-catisma-teknikleri-belgesel-1

Tür Askeri Belgesel
Bölüm Sayısı 13 Bölüm
Süre 30 Dakika
Dünyanın en özel askeri kuvvetlerinin aldığı eğitimleri ve yaptığı operasyonların anlatıldığı Yakın Menzilli Çatışma Teknikleri serisi uzun yıllar özel kuvvetlerde yer almış Terry Schappert tarafından sunuluyor. Terry bu ekiplere seçilen kişilerin nasıl seçildiğini, ne tür eğitimlerden geçtiğini, ne tür silahlar kullandığını anlatacak ve dünyanın birçok yerinde yapılmış operasyonlardan örnekler göstererek, bu operasyonlarda kullanılan taktikler hakkında bilgiler verecek.

Yakın Menzilli Çatışma ekipleri en özel giysiler ve silahlarla donatılmış birliklerdir. Duruma göre askerleden veya polislerden oluşturulan bu Özel Kuvvetler bazen savaşta, bazen teröristlere ve bazen de çetelere karşı yapılan şehir içi operasyonlarda kullanılır.

Yakın Menzilli Çatışma ekipleri çatışmalarda, genellikle kısa mesafede oldukça etkili olan ateşli silahlar kullanırlar çünkü genelde 50 metreden çok daha az mesafede çatışmaya girerler. Ayrıca yakın mesafeli dövüşme teknikleri konusunda da çok iyi eğitilmiş birliklerdir.

Bu programda Saddam Hüseyin’e yapılan Kırmızı Şafak Operasyonu, Faransız Özel Birlikleri’nin yaptığı hava destekli rehine kurtarma operasyonu, bir devlet yetkilisini saldırıdan kurtarma operasyonu, Delta Gücü askerlerinin hapishaneden adam kaçırma operasyonu, keskin nişancılara destek operasyonu, Nato’daki özel askerlerin sırp keskin nişancıları avlama operasyonu, SAS komandolarının İrlandalı terör örgütü IRA’ya yaptığı rehine kurtarma operasyonu gibi birçok operasyonun detaylarını izleyebilirisiniz.

Yapım’dan Bir Kesit – Video


[huge_it_gallery id=”81″]

Oylama
product image
Oylama Sonucu
1star1star1star1star1star
Oylama Sonucu
3 based on 7 votes
Firma
Renk Yapım
Ürün
YAKIN MENZİLLİ ÇATIŞMA TEKNİKLERİ