HAYVAN ARKADAŞLARIM SUALTI GÖREVİ

Hayvan Arkadaşlarım Sualtı Görevi

Tür Çizgi Film Belgesel
Bölüm Sayısı 26 Bölüm
Süre 13 Dakika
Hayvan Arkadaşlarım adlı yapımın ikinci serisi olan bu yapımda üç sevimli karakter, Sara, Maxi ve Emma bize eşlik ediyor. Tüm macera boyunca Maxi’nin kafasındaki sorulara kardeşi Sara ve adeta yürüyen bir ansiklopedi olan deniz kaplumbağası Emma rehberlik edecek.

Bu seri ile çocuklar, okyanuslarda çekilmiş görüntüler eşliğinde sualtı yaşamının gerçekleri ile yüzleşecek, okyanusun muhteşem güzellikleri arasında gizlenmiş aksiyon dolu yaşamın ortaya çıkarıldığı maceraları zevkle izleyecek, herbiri birbirinden sevimli deniz canlılarını tanıyacak ve onların su altındaki yaşam alanlarını keşfedecekler.

Neşeli yaşamları ile yunuslar, gizemli yaşamları ile vatozlar, zarif yapıları ile caretta carettalar, sevimli penguenler, deniz anaları, palyaço balıkları, denizatları, mercan resifleri, yosun ormanları gibi okyanus yaşamıyla ilgili her şey bu serinin konusudur.
Okyanuslarda yaşayan canlıların beslenme alışkanlıkları ve yaşam alanları gibi detayların da yer aldığı bu seri, çocukların dünyadaki yaşamları ile okyanus yüzeyinin altında yaşayan canlı türlerinin yaşamları arasında birçok paralellik olduğunu anlamalarına yardımcı oluyor.

Tüm bunların yanında bu seri ile çocuklar balıkların da kendi evleri olduğunu görecek, her canlının kendisini savunmak için güçlü olması gerektiğini öğrenecek ve hayatın her aşamasında öğrenilmesi gereken dersler olduğunu anlayacaklardır.
Bu serideki basit ama yeni sunuş tarzı, hem çocukların hemde ebeveynlerin birlikte izleyebileceği geniş bir kitleye hitap ediyor.

Yapım’dan Bir Kesit – Video


[huge_it_gallery id=”78″]