KÖY BEREKETİ

Köy Bereketi Gezi Belgeseli

Tür Gezi Belgeseli
Bölüm Sayısı 15 Bölüm
Süre 50 Dakika
Kevser Arık’ın hazırlayıp sunduğu Köy Bereketi programı memleketimizin doğal güzelliklerini, yemeklerini, kültürünü ve insanlarının sıcaklığını yansıtan, Anadolu’nun ve Anadolu insanının zenginliklerini ekrana taşıyan samimi diyaloglarla bezenmiş bir programdır.
Bir bölümde köylülerle yufka açan Kevser Arık, bir başka bölümde inek sağıyor, bir diğer bölümde de taş fırında ekmek pişirmenin sırlarını yaparak öğreniyor.
Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan gezi programlarından biri olan “Köy Bereketi”nin program ekibi, değişik köyleri ziyaret ederek köylerde yapılan yöresel yemekleri, köylerdeki insanların günlük yaşamı ve samimi sohbetlerle izleyicilerine aktarıyor.
İnsanımızın fedakarlığa dayalı kültür değerleri ile ekonomik zenginliklerini tanıtmayı amaçlayan “Köy Bereketi” programı, her bir bölümünde farklı bir yerdeki, doğal güzellikleri, sosyal ve ekonomik yapıyı, gelenekleri, görenekleri ve mutfak zenginliklerini tanıtıyor.
Yemyeşil bir doğanın içinde yaşayan köylülerle konuşmanın, onların arasında olmanın, dogru bilgileri vermenin tüm inceliklerini çok iyi bilen Kevser Arık’ın sundugu programda sadece turistik mekânları gezenlerin aksine, zorlu şartlara aldırmadan muhteşem güzelliklere sahip köyler geziliyor.
Köy ve yerelliği başarılı şekilde ortaya koyan, Kevser Arık ve ekibi, değişik köylerden çeşitlemeler yapıyor ve gittiği yerde görsel olarak da olsa ayak basmadık yer bırakmıyor.
Samimi sohbetlerin yapıldığı, bir gezi programı olan Köy Bereketi, izleyen her insanın içine bir tür sevinç ve huzur aşılayan bir yapımdır.

Yapım’dan Bir Kesit – Video


[huge_it_gallery id=”97″]

Oylama
product image
Oylama Sonucu
1star1star1star1star1star
Oylama Sonucu
3.5 based on 14 votes
Firma
Renk Yapım
Ürün
Köy Bereketi