SEYYAH

seyyah gezi belgeseli

Tür Gezi Belgeseli
Bölüm Sayısı 30 Bölüm
Süre 30 Dakika
Ekranların beğeniyle izlenen sunucularından Nevzat Yıldırım yollara düşüyor ve ülkemizin farklı illerinden ve ilçelerinden farklı yaşam tarzlarını sizlerle buluşturuyor.
Nevzat Yıldırım’ın sunumuyla ekrana gelen Seyyah, ülkemizin dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürleri, ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaralar eşliğinde ekrana taşıyor. Ayrıca Yıldırım renkli insan manzaralarıyla izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşatıyor.
Nevzat Yıldırım gerçek bir seyyah gibi yollara düşüyor, ülkemizin bütün güzelliklerini ve yaşam tarzlarını yerinde görüntülüyor, röportajlar yapıyor ve tüm bunları bir çiçek demeti gibi ekranlara yansıtıyor.
Alışılmış gezi programlarından farklı olarak Seyyah programı, ülkemizin gözardı edilen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici ile buluşturuyor. Her gittiği yerde mikrofonu bölge insanına uzatarak adeta Anadolu insanının sesi oluyor. Seyyah programı izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan Anadolu sokaklarında dolaştırıyor. Seyyah programında sizi ruhunuzdan yakalayacak çok şey var.
Seyyah programında gezilen yörelerimizden illerden bazıları şunlardır… Ankara Ayaş, Beypazarı, Sorgun, Yalova Armutlu, Balıkesir ve turistik ilçesi Edremit, Bolu ve şirin ilçesi Seben, Bursa ve tarihi geçmişe sahip ilçeleri Yıldırım ve Orhangazi, Denizli Pamukkale, Edirne, İstanbul Şile, Kayseri, Konya, Kütahya Simav, Kırşehir, Muğla Bodrum, Nevşehir Kozaklı, Hacıbektaş, Ürgüp, Osmaniye, Sivas, Çanakkale, Çankırı, Şanlıurfa ve Tataristan…

Yapım’dan Bir Kesit – Video


Oylama
İnceleme Tarihi
İncelenen Ürün
Seyyah - Gezi Belgeseli
Oylama Sonucu
51star1star1star1star1star