VAHŞİ ŞEHİR

 

VAHŞİ ŞEHİR

Tür Belgesel Doğa
Bölüm Sayısı 3 Bölüm
Bölüm Süresi 50 Dakika
Singapur dünya genelinde adından söz ettiren önemli bir turizm ve ticaret merkezidir.

Bir tarafta modern yapıların diğer tarafta ise tropikal ormanların yer aldığı Singapur’un sıra dışı bir vahşi yaşamı vardır. Timsahlar, su samurları, makaklar ve kuşlar, gökdelenler ile kaldırımlar arasında yaşamaktadır.
Bu belgesel ile şehirle doğadaki vahşi yaşamın eşi benzeri olmayacak bir şekilde nasıl birleşebildiğini göreceksiniz.
İlk bölümde, Singapur’un gizli vahşi doğası keşfediliyor ve adanın göz kamaştırıcı güzelliğe sahip bölgeleri görüntüleniyor. Su samurlarından oluşan bir aileye katılarak, Singapur’un en eski yırtıcıları olan timsahlar görüntüleniyor.

İkinci bölümde, kentin ortasında yaşanan vahşi hayatın içinde bir gün boyunca yolculuk ediliyor. Çevrede yaşayan bitkiler ve hayvanlar hızla değişen bu manzaraya müthiş bir şekidle adapte olmayı başarmışlar.
Üçüncü bölümde ise, Singapur’un su altındaki vahşi yaşamı keşfediliyor. Şehirden uzak kumlu plajlarda, mercan resiflerinde ve karanlık mangrovlarda bir dizi büyüleyici canlı yaşam sürüyor. Renkli mercan resiflerinden, uzun kıyı şeridine kadar, Singapur’un kıyıları ve adaları sıra dışı bir dizi yaratığa ev sahipliği yapmaktadır. Burada kayabalıklarını gözlemleyebilir, hızla renk değiştiren mürekkepbalığını keşfedebilir, okçu balığın avlanmasını izleyebilir, köpürtücü yengeçler ve maroken makaklarıyla sahilde dinlenebilirsiniz.
2016 yılında en iyi belgesel ödülü alan bu seri Singapur’daki vahşi yaşamın şaşırtıcı dünyasını keşfetmek için yapılmıştır.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

Vahşi Şehir 1 şifre renk from renk yapım on Vimeo.

[huge_it_gallery id=”99″]
Oylama
İnceleme Tarihi
İncelenen Ürün
Vahşi Şehir - Doğa Belgeseli
Oylama Sonucu
51star1star1star1star1star