YAŞAM SAVAŞLARI

Tür Vahşi Hayat Belgeseli
Bölüm Sayısı 34 Bölüm / Yeni
Süre 60 Dakika
Vahşi doğayı avcılar yönetir, avlar ise hayatta kalmak için kaçarlar. Hayvanlar âleminin yırtıcıları ve onların avları hakkındaki ilginç bilgileri bu belgesel serisinde bulacaksınız. Seride yer alan başlıkları şöyledir.
Karınca Savaşları: Arjantin’den gelen küçük karıncalar, Akdeniz’in Avrupa kıyılarını işgal etmeye başladı. Milyarlarca karınca arasında yaşanan hayat mücadelesi bu belgeselde.
Kaçkın Penguenler: Güney Afrika’da insanlarla içi içe yaşayan Penguenlerin insanlara ilişkileri ve rekabet içindeki yaşamları anlatılıyor.
Avcılar Bayramı: Dünya’daki en büyük göçlerden birini gerçekleştiren milyonlarca cesur Sardalya’nın risk alarak ilerleyişi.
Son Aslanlar: Liuwa Ovası’nda hayatta kalmayı başaran son Aslan’ın gözünden Afrika’nın vahşi yaşamının anlatıldığı bir belgeseli.
Altın Çakallar: İki farklı Çakal ailesinin Afrika çöllerindeki yaşam mücadelesi.
Gizli Köpekbalığı Çukurları: Okyanusun derinliklerindeki volkanik adanın çevresinde sürüler halinde yaşayan köpekbalıkları ile ilgili merak edilen konuların araştırıldığı bir yapım.
Dev Balinaların Randevusu: 1584 metre derinde yaşayan ve sırları keşfedilemeyen balinaların yaşam sırlarını araştırılması.
Süper Köstebek: Süper güçlü ön ayakları, büyük akciğerleri, aşırı hassas burnu ve kendilerine has dâhili bir GPS sistemi olan köstebeklerin inanılması güç yaşam hikâyesi.
Bozkır’ın Mazlumları: Amerika’nın kalbi olan Doğu Rocky Dağları çevresinde bir zamanlar büyük sürüler halinde yaşayan Kurt, Buffalo, Antilop, Geyik, Kartal gibi hayvanların yeniden geri dönüşü hikâyeleri.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”9″]