YENİLİKÇİ ULUS

YENİLİKÇİ ULUS

Tür Bilim ve Teknoloji Belgeseli
Bölüm Sayısı 78 Bölüm
Süre 30 Dakika
Geçmişin usta bilim öncülerinden bugünün en ileri vizyonerlerine kadar mucit ruhların gerçek bir buluşması olan bu yapım ile bir taraftan yaşantımızı değiştiren eski buluşları izleme imkanı bulacak bir taraftan da geleceği değiştirmeye aday olan mucit ruhların yeni icatlarını görme imkanı bulacaksınız. Emmy Ödülüne sahip bu serisinde, dünyayı değiştiren büyük buluşlarının ardındaki hikayeler ve bu buluşların hayata geçirilmesi için gösterilen azim, tutku ve mücadele anlatılıyor.
Günlük kullanım için enerji üretmek amacıyla tasarlanmış yel değirmenlerinden, oyuncakları sağlık cihazlarına dönüştüren buluşlara; dünyayı gazlı şişelerle aydınlatan devrim niteliğindeki teknolojiden, çocuklarınızın yetişkinler gibi görünmesini sağlayan yazılımlara kadar her buluş bilimsel olarak gerçekleştirilebilen bir rüyayı temsil ediyor.
Dünyayı bildiğimiz haliyle şekillendiren başarılı buluşlara saygı ile bakmak, yeni ve inanılması güç makinalar, cihazlar ve yazılımlar her fırsatta geleceğimizi değiştirecek heyecan verici yeni buluşların önünü açmaktadır.
Bu harika teknoloji serisi ile, ses dalgalarıyla yangın çıkarabilen buluşlardan, bir lunaparktaki hız treninin arkasındaki fiziği anlamaya kadar; elinizin avucunda size koruma imkanı veren bir panik butonundan, kirli suları filtreleyen kitaba kadar, hayatımızı değiştiren bir çok yeniliği izleme imkanı bulacaksınız.
Aile dostu olan ve hepimizdeki bilimsel merakı tatmin edecek olan bu harika bilimsel seri tüm çocukların ebeveynleri ile birlikte rahatlıkla izleyebilecekleri bir belgesel serisidir.

Yapım’dan Bir Kesit – Video

[huge_it_gallery id=”98″]
Oylama
İnceleme Tarihi
İncelenen Ürün
Yenilikçi Ulus Belgeseli
Oylama Sonucu
51star1star1star1star1star